NOŽE 

ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY (ČSLA)

ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY (AČR).

 

Když je něco kvalitní, je hloupost to dělat znova, zvlášť když to někdo umí lépe. Dohodl jsem se proto s provozovatelem UTON.CZ Davidem Beerem, že zájemcům o tuto problematiku nabídneme na těchto stránkách to nejlepší na českém webu:

VSTUPTE 

Web, který se podrobně zabývá noži ČSLA a AČR. Celkově je na internetu pohromadě málo informací a především kvalitních fotografií, proto jsme se rozhodli udělat tyto webové stránky.Na našich webových stránkách naleznete nejenom kompletní informace, ale především detailní kvalitní fotografie většiny našich vojenských nožů: Prototypy, Uton vz. 75, Bonus vz. 85, V07, Rotačka, Mačeta vz. 52, Bodák vz. 58, Piloun, Falco, Cháron, Grab, Geronimo, Griphon, Lupus, Votan, Styx, Bon, zavíracích nožů a veškerého příslušenství. Postupně rozšiřuje a doplnujeme tyto stránky také o výstroj výsadkářů a průzkumníků ČSLA. Naším cílem je zde vytvořit rozsáhlou a přehlednou galerii veškeré dostupné výstroje a příslušenství, kterou naši výsadkáři při výcvicích používali.

Máte-li jakýkoliv dotaz, námět a nebo se chcete něčeho zde uvedeného zbavit, neváhejte nás kontaktovat e-mailem. Budeme rádi za jakékoli informace a materiály, které pomohou dále rozvíjet tyto stránky.

Nože používané v Armádě České republiky.pdf (13653                                           Vyšlo v Almanachu Nože 2016  - o.s NOŽE-CZ

            

Útočný nůž M.1917.pdf (2942779 )                                                                         Vyšlo v Almanachu Nože 2016  - o.s NOŽE-CZ