Pro media

 

Informace o výstavě „Nože 2016“ Příbram

 

 

Informace o výstavě „Nože 2016“ Příbram

 

Letošní výstava „Nože 2016“ - XXV. mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní s doprovodnými programy byla již pětadvacátá.

 

Výstavu pořádalo a organizovalo občanské sdružení „NOŽE-CZ“ se sídlem v Příbrami.

 

Místem konání byl  opět, tedy již po jedenácté, Kulturní dům Příbram - Legionářů 400, Příbram 7.

 

Výstava proběhla ve dnech 10. a 11. září 2016. Přístupná pro návštěvníky byla v sobotu 10.9. od 8.00 do 18.00 hod. a v neděli 11.9. od 9.00 do 12.00 hod.

 

Vlastní výstava se již tradičně konat uvnitř kulturního domu, kde bylo k dispozici cca 1000 m2. K doprovodným programům byla využita plocha téměř 3 000 m2, tvořená asfaltovým parkovištěm a z větší části pak travnatou plochou se stromy.

        

V doprovodných programech souvisejících s tématem výstavy se představili kováři, výrobci kamenné industrie - nástroje z kamene, trapeři - lovci kožešin, římský tábor, Klub vojenské historie Příbram, řezbáři do dřeva i do ovoce (carving),  obrazy a fotografie. Samozřejmě bude zajištěno tradiční i netradiční občerstvení.

 

V sobotu budou během dne hrály tři mimo příbramské kapely (od trampské hudby přes bluegrass a až po moderní country) – Od plotny skok, Neznámi ze Slovenska, Svačina Band  a v neděli vystoupila kapela Pohodáři. Hudební vystoupení probíhalo na podiu ve stanu se stoly a lavicemi.

 

Vstupné činilo 80 Kč, pro děti 30 Kč na jeden den. Doprovodné programy (tedy i hudební program) byly volně přístupny.

 

Nad výstavou převzalo záštitu město Příbram, které i finančně podpořilo doprovodné programy výstavy a také je umožňuje realizovat na městských pozemcích.

 

Výstavy se zúčastnilo 150 vystavujících z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Gruzie.  a přišlo 2700 platících diváků a asi stovka hostů.

 

Během výstavy proběhly dvě soutěže. Soutěž "Nůž roku 2016" a "Myslivecký nůž roku 2016". Organizačně je zajišťuje Asociace nožířů "Bohemia Cultellatores" a časopis "Myslivost".

 

Podle dostupných informací jsou  příbramské výstavy "NOŽE" největšími v České republice co do počtu účastníků, tak do počtu návštěvníků. Jsou také místem, kde bylo možno na jednom místě v jedné době najít pohromadě nejvíce nožů a chladných zbraní v ČR. 

Výstava je koncipována tak, aby na ní našli to své nejen odborníci a příznivci nožů, ale i běžný občan.

 

Lze i říci, že výstava je jakýmsi svátkem výrobců nožů a příznivců nožů. Je známá nejen v ČR, ale i za hranicemi, o čemž svědčí účast zahraničních vystavujících i zahraničních návštěvníků.