+Příprava výstavy Nože 2016

 

S přípravou letošní výstavy nožů v Příbrami bylo nutno započít dříve, než v předešlých letech. 

Termín výstavy nožů na rok 2016 nebyl stanoven, což jsme napravili začátkem října 2015. Termín byl dohodnut na 10. a 11. 9. 2016.

Díky změnám na radnici došlo i ke změnám v podávání žádostí - žádost o poskytnutí dotace je nutno podat do konce listopadu a tak nezbývá než dodržet termín.

5.3. 2016 přišel z MÚ e-mail, že město po podepsání smlovy s námi podpoří doprovodné programy částkuou 10 000 Kč - můžeme jednat s kapelami.

 

20.1.2016 žádáme starostu o záštitu města nad výstavou "NOŽE 2016.

12.2.2916 jsme obdrželi odpověď:

To je dobrá zpráva. Nyní by neměl být problém s povolením využít prostor za kulturním domem pro uskutečnění doprovodných programů.

 

Počátkem ledna žádáme o povolení používat v rámci výstavy městský znak. 

Nová změna - na místo městského znaku se nově používá městské logo a tak 1.2.21016 putuje na MÚ nová žádost. Odpověď přichází obratem - ještě týž den - povolení uděleno.

 

Je začátek března a to je doba pro jednání s podporovateli výstavy a k přípravě plakátu.

Bylo rozhodnuto dát na plakát fotografii nože pana Jaromíra Brixiho a Karla Honse. Jejich výzva před více jak pětadvaceti lety přispěla k tomu, že se pan Pavel Formánek začal přípravou výstavy  začal zabývat.

Nůž Karla Honse a dole nůž Jaroslava Brixiho

28.4.2016 - První náhled plakátu "NOŽE 2016"

3.5.2016 - Konečný návrh plakátu a vstupenky, který putuje do tiskárny.


 

  

 

13.5.2016 - dnes dorazily z tiskáry plakáty i vstupenky.

 

SHŠ CASTRA ROMANA, Z.S.

 

Skupina Castra Romana nám nabídla své vystoupení v rámci doprovodných programů.  "Římané" ještě v Příbrami nebyli a tak přichází vyjednávání. No a podařilo se domluvit.

 

Devátého dubna přijeli "Římani" do příbrami podívat se kde budou mít v září tábor a také jsme si ujasnili naše požadavky a jejich možnosti. 

Trappers’ Corral

Westerners International CZ o.s.

 
 
Začátkem března potvrdil šerif účast traperů (lovců kožešin) v doprovodných programech.
 
 
 
Letos jsme museli začít s přípravou výstavy brzo a jaro začalo také brzy. No, a tak si starý Formánek s vnukem udělali malou brigádu ve stylu country.. 
 
 
Pracovali jsme, ale tohle se nám líbilo víc.
 
22.3. 2016 putují podklady pro plakát výstavy NOŽE 2016 - 0Příbram ke grafičce. 
 
Počátkem dubna kamarád  Jarda Petrák nabídl k jubileu výstavy vyrobit zdarma přívěsky na klíče a poslal fotky jak by mohly vypadat. Samozřejmě že jsme nabídku uvítali.
Je konec dubna a 200 přívěsků již dorazilo do Příbrami. 
 
Kamion potřebuje opravit a tak  je přesunut do opravny pod kvetoucími třešněmi.
4.5.2016 
Dnes jsme požádali o poslední povolení, tedy o povolení použít městské pozemky pro uskutečnění doprovodných programů, povolení umístit směrovky a propagace výstavy na pozemcích města. Nezapomněli jsme aní žádost o zrušení prohibice v místě konání doprovodných programů.
 
25.5.2016 Tak to nejdůležitější máme vyřízeno. Máme povolení použít potřebný prostor pro realizaci dobrovodných programů i povolení propagace ve městě. Zbývá jen prolomit prohibici v zájmovém prostoru.
 

18.5.2016

Součástí doprovodných programů jsou i hudební vystoupení. Dnes již se dá říci, že kapely jsou zajištěny. Vystoupení přislíbily kapely: "Od plotny skok", "Neznámi", "Svačina bend" - v sobotu ( zvučit bude již tradičně Michal Bechyně) a v neděli pak kapela "Pohodáři" která se ozvučí sama. Moderovat bude náš člen Hugo.

Zbývá dořešit stan pro hudební vystoupení. 26.5.2016  - stan je zajištěn.

23.5.2016

Kolega, výtvarník Josef Dudek připravuje pozvánku pro hosty a poslal náhled obrázku, zatím černobíly.

Následně dorazila i barevná verze. Podle autora to není to pravé ořechové a bude následovat rytina?- uvidíme.

Nakonec to není rytina, ale lept. 

Kováři v Litni 2016 - 4/5.6.2016

Této akcese zůčastňuje pravidwelně. V první řadě preoto, že prezentujeme laické veřejnosti nožířské řemeslo, ale zároveň propagujeme naší výstavu NOŽE 2016. 

Příprava exposice pro akci Kováři v Litni.. Je hezky a tak pracujeme pod širým nebem.

Vedle toho, že seznamujeme širokou veřejnost s nožířským řemeslem, propagujeme zářijovou výstavu nožů, kterou na září připravujeme. Podle reakcí návštěvní plní naše expozice účel, včetně propagace výstavy.

13.6.2016 - návrh volné vstupenky pro naše hosty je připraven.

Vstupenky jsou již vytištěny a je hov i plakát hudebního programu.

Spojujeme příjemné s užitečným a navštěvujeme akci pořádanou kolegy. S jejich svolením propagujeme příbramskou výstavu. 

Brigáda 25. června 2016 - je potřeba připravit materiálky na popagaci výstavy. Nejdříve ze sololitových deset sundat staré plakáty a následně nalepit nové a pak opravit upravit transparenty. Připravujeme také volné vstupenky