Z medií.

 

        www.horydoly.cz/turiste/noze-2014-kde-jinde-nez-v-pribrami.html

 

Výstava NOŽE 2014

Zveřejněno 26. 8. 2014 13:49

 

Nože 2014

XXIII. mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní s doprovodnými programy. Výstavu pořádá a organizuje občanské sdružení „NOŽE-CZ“ se sídlem v Příbrami. Místem konání bude Kulturní dům Příbram. Výstava proběhne ve dnech 6. a 7. září 2014. Přístupná bude v sobotu 6. 9. od 8.00 do 18.00 hod v neděli 7. 9. od 9.00 do 12.00 hod.


Vlastní výstava se bude konat uvnitř kulturního domu, kde je k disposici cca 1000 m2
Doprovodným programům je k disposici plocha téměř 3 000 m2, tvořená asfaltovým parkovištěm a z větší části pak travnatou plochou se stromy. Vedle doprovodných programů souvisejících s tématem výstavy - kováři, lovci kožešin, výrobci kamenné industrie, stan zbrojíře, Klub vojenské historie Příbram, obrazy a frotografie, carving, řezbáři...), bude zajištěno tradiční i netradiční občerstvení. 
V sobotu budou během dne hrát čtyři mimo příbramské kapely (country, trampská a folková hudba), Od plotny skok - CZ, Neznámi - SK, Texas - SK a v neděli vystoupí kapela Svačina Band - CZ.
Změna programu vyhrazena.
Vstupné činí 80 Kč, děti 30 Kč na jeden den, včetně doprovodných programů, tedy i hu-debních vystoupení.
Nad výstavou převzal záštitu starosta města Příbram a město Příbram finančně podpoři-lo doprovodné programy výstavy a umožňuje realizovat na městských pozemcích.
V současné době (1. 8. 2013) je přihlášeno přes 120 účastníků a to z: ČR, Slovenska, Polska, Maďarska. Přihlašováni však ještě není ukončeno. V předešlých letech přišlo na výstavu téměř 2 500 návštěvníků.
Jaké konkrétní nože budou k vidění nelze říci. Záleží na tom, co vystavující přivezou. Obecně lze říci, že to budou nože a chladné zbraně převážně řemeslně vyrobené, ale i tovární výrobky. Řemeslné výrobky budou vystavovat naši přední nožířští mistři, ale i nožíři ze zahraničí. 
Tovární výrobky budou jak české, tak od renomovaných zahraničních výrobců. Sortiment nožů bude zřejmě jako vždy velice široký, počínaje jednoduchými praktickými noži, až po luxusní výrobky, které lze považovat v některých případech za nože-šperky. Vy-stavovány a prodávány budou nože, které budou moci rodiče koupit dětem, ale vybere si i hospodyně do kuchyně, profesionální kuchař, myslivec, rybář, houbař, vyznavač outdooru, řemeslník, ale i velmi náročný sběratel. Ceny se budou jako vždy pohybovat od několika desítek korun až několik tisíc korun a jsou i nože, jejichž cena přesahuje stotisíc. Budou to jak nože pevné, tak i nože zavírací. 
Podle dostupných informací byly příbramské výstavy největšími v České republice co do počtu účastníků, tak do počtu návštěvníků. Byly také místem místem, kde bylo možno na jednom místě v jedné době najít pohromadě nejvíce nožů a chladných zbraní v ČR. 
Výstava koncipována tak, aby na ní našli to své nejen odborníci a příznivci nožů, ale i běžný občan. Lze i říci, že výstava je jakýmsi svátkem výrobců nožů a příznivců nožů.
Výstava je známá nejen v ČR, ale i za hranicemi, o čemž svědčí účast zahraničních vystavujících i zahraničních návštěvníků. 
Kdo bude mít štěstí a zakoupí si v pravou chvíli vstupenku pro dospělého, obdrží nůž. 
Podrobné a aktualizované informace, včetně seznamu přihlášených účastníků, lze nalézt na 
www.noze-cz.cz
 

 

Nože 2014

Setkání výborných českých i zahraničních nožířů 

Popis akce

Jde o prodejní výstavu a setkání nejlepších nožířů v republice. Pro oko fantastický zážitek a pro skalní zálesáky výborná příležitost k vybrání vhodného nože na cesty. Jsou k dispozici i klasické nože do kuchyně, ale ne ty které umí krájet i zmrzlé ryby. Když si vyberete, tak vám vydrží hooodně dlouho.

    Je ještě spoustu doprovodného programu, který jde ale zvládnout poměrně hopem. Proto je možné ještě zajít do blízkého hornického muzea.  Když bude chut a síla, tak je po okolí spousta míst ke krátkému výšlapu, to ale zatím nemám naplánováno.

     Vstupné na výstavu je 80 Kč, doprava tam a zpět je po 80 Kč.

odborná stránka o nožířích -   https://www.knife.cz/


Už jsem tam byl a byl jsem nadšený, takže kdo se chce přidat je vítán.

Sraz: 8:50, Praha, BUS Na Knížecí, zastávka č. 7. (autobus má odjezd v 9:00)

Návrat: Podle chuti od cca. 16 hodiny možno i jednotlivě.

 

Tonda

Tel.: 774 59nula 327


   Místo akce

Příbram

Sraz

so 06.09.2014 08:45

Místo srazu

Praha, BUS Na Knížecí, zastávka č. 7

Začátek akce

9

Cena

Akce je zdarma

Organizátor

Tonislav


© 2013 - 2014 Dušan Ryšavý

SILVA BOHEMICA - „Český les“