Setkání Kovářů v Litni - 3.6/4.6.2017

16.05.2017 20:10

 

 

Vážení kolegové, přátelé a známí........

 

Jak jste jistě postřehli, čas letí a naše “Setkání kovářů v Litni“ je opět za dveřmi. Již po-  čátkem tohoto roku jsem vás informoval, že setkání určitě bude a bude dokonce podstatně rozšířeno. Možná že jste to již zaznamenali v médiích jako nárůst informací kolem řemeslníků a významu - prestiže řemesel.

A naše Společenstvo kovářů je jedním z původců. Po minulých problémech s pochopením významu naší akce se snad letos už tento problém nebude opakovat.

 

Nyní mě tedy dovolte vyslovit oficiální pozvání pro Vás všechny, kteří jste se ocitli v mém seznamu a jak se v minulosti ukázalo, tak i vašim přátelům a známým, kterým jste přeposílali mé informace o Setkání kovářů v Litni 2017. Připomenu, že setkání je zaměřeno na setkání mladých adeptů řemesla s jejich zkušenými kolegy a také s dalšími zástupci rozličných řemesel které mají pomoci v rozšíření řemeslné povědomosti a vzájemné inspiraci k další tvorbě.

Jak jsem již uvedl, vedle osvědčených partnerů jako nožíři, dráteníci, pasíři, šperkaři atd se letos přidá i těch pár dalších z 23 řemeslných zástupců zapojených do loňského projektu „Roku řemesel“.

 

Celé naše setkání bude mít doprovodný program. Bude nejenom výstava a hudební produkce, ale jak je již tradicí, mělo by se také objevit něco z ukázek historického šermu, podkovávání koní a různých praktických dílniček, které budou mít možnost praktického seznámení s přítomnými řemesly. Chybět nebudou ani besedy a semináře k řemeslům. Samostatnou částí bude prezentace škol i diskuze ke školské problematice vzdělávání budoucích řemeslníků. 

 Do přílohy jsem dal přihlášku pro případné zájemce k aktivní účasti a mapku jak se k nám dostat (jde to mimo autem i vlakem a je to hezký výlet). Zatím posílám jen „propagační nástřel plakátu“ kterým budeme informovat o Setkání kovářů v Litni 2017. Plakát totiž zatím ještě nemá vše co by měl obsahovat a tak počítám, že ho ještě pošlu samostatně.

Věřím že se informace bude šířit a že si to s námi přijedete užít.

 

Tak 3.- 4. června 2017 nashledanou

 

S úctou Zdeněk Slavata

tel: 602 408 483